Вплив тютюну на організм підлітка

Головна мішень для тютюнового диму – верхні дихальні шляхи та легені. Подразнення слизових оболонок починається вже в ротовій порожнині. При куріння крізь шар тютюну всмоктується повітря. Яке посилює горіння. При цьому тютюновий дим руйнує емаль зубів, призводить до запалення слизових залоз, це супроводжується підвищенням  слиновиділенням. Слизові оболонки гортані, трахеї, бронхів також подразнюється тютюновим димом, що створює умови для розвитку хронічних бронхітів, пневмоній. У тютюні дуже багато канцерогенних речовин, які спричиняють рнкологічні захворювання, курці з дуже великою ймовірністю можуть захворіти на рак ротової порожнини, гортані або легень.

Дуже шкідливо куріння позначається і на зовнішності людини. Навіть у молодому віці при невеликому стажі куріння проявляються характерні ознаки курця – пожовтіння зубів і нігтів, нездоровий колір шкіри, мережа розширених судин на обличчі.

Куріння є фактором ризику розвитку серцево – судинних захворювань. Викурювання навіть однієї цигарки призводить до прискорення серцевого ритму, звуження судин, підвищення артеріального тиску. Результат куріння – порушення функціонування серцевих м’язів, що може призвести до інфаркту міокарда. Внаслідок куріння може розвинутися таке тяжке захворювання судин ніг, як облітерируючий ендартиріїт, яке дуже часто супроводжується ампутацією ніг.

Нервова система, кров, органи травлення також страждають при попадання в організм продуктів горіння тютюну. Куріння провокує розвиток виразки шлунку ускладнює інші захворювання.

У жінок, які курять порушується нормальна діяльність статевих органів, що сприяє розвитку безпліддя. Якщо курить вагітна жінка, в неї народжується дуже слабка дитина, зі зниженою вагою, з порушенням нервової системи, що може проявлятися не відразу а з плином часу.

Компоненти тютюнового диму руйнують вітаміни в організмі людини, послаблюють його імунну систему, внаслідок чого у курців часто спостерігається прояви алергії, перебіг усіх захворювань триваліший, а лікуються вони важче ніж ті, хто не курить.

Як і всі наркотичні речовини, нікотин – головна складова тютюнового диму, потрапляючи в організм, змінює його діяльність таким чином , що людина починає відчувати більшу чи меншу, усвідомлювану чи ні, потребу в ньому – розвивається залежність.

Сучасні дослідження свідчать про те, що складові тютюнового диму є речовинами, які викликають дуже стійку залежність. Це підтверджують такі статистичні дані: 85% курців хотіли б кинути курити, але вдається це лише 18 % з них.

Важливо також пам’ятати, що великої шкоди курці завдають не тільки собі, а й усім тим, хто їх оточує(цих людей часто називають пасивними курцями),вдихаючи тютюновий дим у прокуреному приміщенні, пасивний курець зазнає такого ж впливу компонентів тютюну, що й сусід, який палить, часто з тими ж руйнівними наслідками для здоров’я.