Виховуємо громадянина – патріота України

Радимо прочитати

Книги , які об’єднані темою українсько-російських взаємин про  АТО

Марія Матіос. Приватний щоденник. Майдан. Війна. – К.: Піраміда, 2015 – 356 с.

Хроніка подій з кінця 2013 до середини 2015 року. У книжці, написаній у формі щоденника, подано погляд на події Майдану та війни, що триває, та їх вплив на історії українців і їхніх сімей.

 • Євген Магда. Гібридна війна: вижити і перемогти. – Х.: Віват, 2015 – 304 с.

У цій книжці автор пробує проаналізувати причини, через які Україна стала жертвою агресивної та провокативної поведінки Росії, наслідком якої стала гібридна війна.

 • Макс Кідрук. Небратні. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015 – 304 с.

У своїй публіцистичній книжці автор розглядає стосунки України з Росією з часів Переяславської ради до сьогодення.

 • Максим Бутченко. Художник войны. – Х. : Фолио, 2015.

Кореспондент видавництва «Новое время», родом з шахтарського містечка в Луганській області, розповідає читачу про події після Євромайдану та військові зіткнення на сході України та прагне показати йому обличчя справжнього Донбасу.

 • Волонтери. Мобілізація добра: збірка. – Харків: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015. – 256 с.

У книжці відомі українські прозаїки і поети привертають увагу читача до феномена волонтерства в Україні. Упорядник збірки – Ірена Карпа.

 • Маргарита Сурженко. Історії зі Сходу на Захід. – Брустури: Дискурсус, 2014 – 84 с.

У книжці читач знайде історії людей, що змушені були залишити усталене для себе життя на сході України та відкрити для себе іншу Україну – ту, якої вони не знали.

 • Маргарита Сурженко. Нове життя. Історії з Заходу на Схід. – Брустури: Дискурсус, 2015. – 240 с.

Це своєрідне продовження попередньої книги, в якому авторка розповідає про людей, що залишилися по той бік фронту, та пробує їх зрозуміти.

 • Василь Шкляр. Чорне сонце. – Х.: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015. – 304 с.

Шкляр у своїй новій книжці розповідає про війну на сході з точки зору бійців батальйону «Азов».

 
 • Галина Вдовиченко. Маріупольський процес. – Х.: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015. – 288 с.

Це мелодраматична розповідь про добровольця Романа, що потрапив в полон до сепаратистів та в полоні зустрів кохання.

 • Ольга Каліновська, Олег Криштопа, Євген Назаренко, Валентин Трохимчук, Дарина Феденко. Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО. – Х.: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля», 2015.

У цій книзі автори описують та аналізують неоголошену українсько-російську війну.

 • Андрій Цаплієнко. Книга змін. – Х.: Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля»2015. – 256 с.

Новели відомого тележурналіста про війну в Україні.

Неоголошена війна. Невідомі факти і хроніки АТО/ О. Каліновська, О.Криштова , Є.Назаренко, В.Трохимчук , Д. Феденко . – Харків  512 сторінок.

Книга розповідає про передумови війни, її знакові події та фронтові будні. Хронологія подій в книжці доповнена масою невідомих фактів, трагедія , трагедія нашого народу змальована такою, якою вона є насправді. Без  журналістських окрас і применшень . Ця книжка – реквієм про всіх , хто віддав своє життя за нашу свободу та тих , кому пощастило вижити в страшних боях . Крім хронології бойових дій , ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі журналістів , які на власні очі бачили кров і сльози . Вони вижили там , де загинули інші герої.

bezymyannyjj1

Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк: спогади фото,вірші/упоряд.Н.Гринь. – Полтава:б.в.,2016.160ст.

На світлу пам’ять герою ,який загинув під Маріуполем у ході антитерористичної операції.

Перша книга-реквієм – книга-спомин – Дмитрові Коряку, громадському активістові , випускникові Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка ,бійцю полку «Азов», справжньому патріоту .

Вже більше двох років триває Українська національно-визвольна війна , що стала наслідком Революції Гідності.

Про гібридну війну Росії проти України було написано багато віршів , знято декілька фільмів та написано безліч книжок . за опис і осмислення цієї війни беруться журналісти , волонтери та письменники . Деякі з них побували на передовій , інші – пропустили події через власну уяву .

bezymyannyjj2

Аеропорт . С.Лойко. – Київ: Брайт Стар Паблішинг,

 1. – 328 с.

Головна книга про війну , якої не мало бути ,

І про героїв , які хотіли жити , але вмирали

Сергій Лойко

«Аеропорт» – це не хроніка , не розслідування . не літопис . Це художній вимисел , заснований на реальних фактах . У книзі багато персонажів , багато переплетених драматичних сюжетних ліній . Роман не тільки і не стільки про війну . Він і про любов , про зраду , пристрасть , ненависть , лють , ніжність , відвагу , біль і смерть .Іншими словами , про наше сьогоднішнє й учорашнє життя .

bezymyannyjj3

АД 242.Андрій Дубчак.Історія мужності . братерства та самопожертви  – Харків : 2016 . – 352 с.

Ця книга , як і сотні інших книг та фільмів , які розповідатимуть про 242 дні боїв в АДу , ніколи не приноситиме заспокоєння  чи насолоди . Читати , слухати й дивитися про аеропорт – боляче .

Книга про свідчення кіборгів , розповіді волонтерів та журналістів , коментарі військових експертів та аналітиків з України , Росії , США , та Канади , Читайте про життя і смерть . про відчайдушність і страх . про любов і дружбу. Аналізуйте і робіть неупереджені висновки !

bezymyannyjj4         

250px-Місячник_ШБУ_2015                                                                            Заходи, проведені в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у Соколовобалківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Патріотизм – переконання, що твоя країна краща за інші  тому, що саме ти в ній  народився.

Бернард Шоу

Характерною рисою українського патріотизму має бути його дієвість. Саме вона спроможна перетворювати почуття у конкретні справи і вчинки на користь Батьківщини і держави. Адже патріот це не той, хто говорить красиві слова про Україну, прикрашає дійсність, а той, хто бачить труднощі, помилки, невирішені проблеми, розуміє соціально-політичну ситуацію в країні і освіті, проте не панікує, не носиться зі своїми егоїстичними претензіями, не збирається тікати туди, де краще, а готовий долати перешкоди, зв’язати свою долю з долею Вітчизни.

Розв’язання цього загальнолюдського завдання потребує від педагогів формування в учнів єдиних моральних пріоритетів, які б  забезпечували стійке почуття патріотизму.

Патріотизм (від грецького “патріс”) – це любов до Батьківщини, відданість Вітчизні, народу.

Якщо буде світло в душі, буде краса в людини, Якщо є краса в людини, буде гармонія в домі, Якщо є гармонія в домі, буде порядок у нації, Якщо є порядок у нації, буде мир у світі.

Для педагогічного колективу нашої школи  патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.

В цьому навчальному році школа  працює за проблемою «громадянська освіта, як гармонійна  складова в формуванні особистості».     Формування громадянина  –  патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян,  які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення.  Патріотизм у сучасному розумінні – це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене.

Патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так і під час позакласної роботи.

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя Героїв Небесної Сотні, зусиллями українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання дітей та учнівської молоді.

Події останніх місяців дають підстави стверджувати, що переважна більшість громадян України, серед яких є і діти, і молодь, виявили високу патріотичну свідомість та міцну громадянську позицію. Це є свідченням системної виховної роботи  педагогічного  колективу. Тому одним із найважливіших завдань педагогів є продовження роботи з формування у дітей та молоді громадянських якостей. Враховуючи все сказане  у школі з 01.по 31 жовтня 2015 року в рамках  другого  Всеукраїнського  місячника шкільних бібліотек, який проходив  під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота   України»,було розроблено та реалізовано ряд заходів.

1.Акція «Лист –подяка для захисника України» – написання учнями 5-11 класів листів –подяк , які приурочені до Дня захисника України. Снимок1 Снимок22.   Акція «Наші серця з вами!» Виготовлення листів у вигляді серця для воїнів АТО (учні 1-4 кл.) 3. Фотовиставка «Твої герої, Україно» (Збір фотоматеріалів про мобілізованих жителів села) ааа 4. Святковий  концерт «Наші серця  – з вами, дорогі воїни!» до Дня захисника України. 2

Зустріч з учасниками бойових дій

3 4 5 6
 1. Акція «Долучаймося разом до корисної справи» по збору пластикових кришок на протези для воїнів.таня

Вже майже два роки на східних тернах України йде неоголошена війна. Кожного дня у протистоянні з ворогом гинуть і травмуються.

На лікування і реабілітацію травмованих юрабійців потрібні великі кошти, зокрема на виготовлення протезів. Благодійний фонд “ОВЕС” став ініціатором проведення Всеукраїнськогї акції, “Збирай кришки на протези воїнів”. Цей проект хороший тим, що кожен, незалежно від свого достатку, може підтримати воїнів.

Благодійна Всеукраїнська акція під таким гаслом стартувала і в нашій школі. У шкільній бібліотеці розміщена скринька для збору кришечок від пластикових бутилок. Діти та працівники школи приносять  пластикові кришки, щоб більше воїнів АТО, яким потрібна допомога повернулися до нормального життя

6. Оформлення у шкільній бібліотеці  виставку «Герої не вмирають». Збір матеріалів про загиблих воїнів –земляків  , які не повернулися з передової. герої 7. Виставка  поробок  юних аматорів «Моя Україна» Снимок3 8. Тематична виставка художньої літератури «Я –громадянин. Патріот незалежної держави –України»

Нам складно підсумувати та охопити 2014 рік і, мабуть, потрібно буде ще багато часу, щоб осмислити останні події, їхній вплив на українське суспільство та для кожного з нас особисто. Цей рік ми закриваємо відкриттям виставки, що почалась 100 років тому і ще триває, оскільки досі немає одного  трактування…

книги

9. У рамках відзначення 80-ї річниці від дня народження нашого земляка, поета, громадського діяча Бориса Ілліча Олійника  у шкільній бібліотеці було оформлено тематичну виставку « Стою на своїй землі» та проведено конкурс на кращого читця творів Б.Олійника.

олійник

Снимок4

грек