Ваша дитина готується до ДПА чи ЗНО

Поради батькам

  1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання дітей.
  2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах.
  3. Споживання на добу до 8 склянок рідини позитивно впливає на організм, зокрема, покращується робота нирок, вони краще протидіють урологічним інфекціям. При цьому і корисно пити звичайну воду, натуральні соки. Вживання кави не підвищує працездатності, і підсилює стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.
  4. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте розв’язувати їх. Займіть позицію «друга» для своїх синів і дочок.
  5. Не тривожтеся про кількість балів, які дитина одержить на іспиті, і не критикуйте дитину після іспиту. Підтримуйте думку. Що кількість балів не є виміром її можливостей.
  6. Не збільшуйте тривогу дитини напередодні іспитів – це може негативно позначиться на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, а дитина може емоційно «зірватися».
  7. Підбадьорюйте дітей, хваліть їх, підвищуйте їхню впевненість в собі – що більше дитина боїться невдач, то більша ймовірність допущення помилок.

Використані ресурси:

  1. http://korysne.ostriv.in.ua
  2. http://schoolsuncity6.net
  3. Рибальченко І.М./Взаємодія з батьками. – Х.: Вид. група «Основа», 2007. – 208 с. – (Школа класного керівника)