Шкільна бібліотека

Безымянный

«Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною».

В. Сухомлинський

Любий  друже!

       Зазирни в шкільну бібліотеку і поринь у веселковий світ знань, розваг та фантазії. Тут ти знайдеш все,  що тобі буде потрібно.

Тиждень дитячої книги 

           

« … Дивною і ненатуральною

здається людина , яка існує без книги »

Т.Г.Шевченко

Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до шкільної бібліотеки традиційне і довгоочікуване свято.З 13.03. по 17.03.2017 року  проходив «Тиждень книги».

Свято книги проходило під гаслом :

«Хай вся Україна читає .

Бо книга усіх нас єднає».

Це традиційне щорічне свято набуває особливого значення у наш перенасичений інформацією час .  У рамках святкування було проведено різноманітні заходи.

Дітям було цікаво і корисно дізнатись про важливу роль бібліотеки у житті людини, а також дуже сподобалась книжкова виставка «Запрошуємо в чарівний світ казки».

Перше знайомство з бібліотекою  пройшло в теплій, дружній атмосфері з першокласниками.  В читальному залі їх очікувала  вікторина «Про книгу та бібліотеку»

Протягом тижня проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка об’єднала небайдужих. Діти подарували свої вже прочитані книги.

Інтелектуальна гра-подорож «Чарівний світ казок» була проведена з учнями 3 класу.

Учні початкових класів мали змогу переглянути книжкову виставку «Країна казкова – країна книжкова».

Протягом тижня учні школи взяли участь у виставці малюнків « Мандри сторінками улюблених книг» (5-9 класи) та «Казка до нас завітала» (1-2 класи),анкетування « Книга – мій найкращий друг» (5-11 класи).

Була проведена акція «Подаруй книгу шкільній бібліотеці».

Протягом тижня було проведено багато цікавих та змістовних заходів,від яких діти одержали задоволення

 

 

 

  Володарі гетьманської булави

14 жовтня відзначається День українського козацтва .Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам’яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.

sam_1413    Як відомо людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією.З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному  житті.

     Напередодні Дня українського козацтва, у бібліотеці Соколовобалківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів була оформлена книжкова виставка «Володарі гетьманської булави», де представлена як історична література , щодо доби козацтва, так і художні твори, в яких висвітлюється ця тема.

 

Творчя зустріч з письменником рідного краю

sam_1464Серед чарівної полтавської природи є неповторний дорогий кожному з нас куточок, для нас це  Соколова Балка. Кожен край народжує свого поета, сподіваючись виявити себе через його слово. Наш край подарував багато талановитих людей , серед яких і Діденко Ірина Олександрівна. 11 жовтня бібліотекар разом з дітьми  Соколовобалківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів запросили на бібліотечний урок для ознайомлення із її творчістю.  Під час зустрічі  розповіла про своє життя, творчий шлях. Присутні мали нагоду почути написані нові вірші та пісні . Ірина Олександрівна  з радістю відповідала на питання, які виникали у дітей та вчителів. А на завершення слова подяки, в адресу поета, були сказані дітьми.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 01 по 31 жовтня  2016 року проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек . Заходи будуть проведені відповідно до наказу  Міністерства освіти і науки України  від 12.08.2014 

№ 931 «Про проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек» в Україні

під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів», розроблено Інститутом модернізації  змісту  освіти  спільно з Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського. 

З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у відродженні читання як духовної потреби дитини, а також популяризації української книги, історії України, краєзнавчих матеріалів, народних традицій, звичаїв у шкільній бібліотеці Соколовобалківської ЗОШ І – ІІІ ступенів організовані наступні заходи:

snimok

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання  поколінь.

Завдяки шкільній бібліотеці люди м4ають унікальну можливість познайомитися з історією розвитку освіти та культури рідного краю. Без шкільної бібліотеки неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників, учнів та батьків.

Шкільна бібліотека – саме та крапка на карті села,6 міста, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки та почуття, вона – центр культури, де закладається духовне здоров’я нації. В.О.Сухомлинський писав: ”У школі повинен яскраво горіти невгасимий вогник розумового життя ; чим багатші й багатогранніші інтелектуальні інтереси вчителів і учнів, чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань – книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань”.

Тому своє основне завдання шкільної бібліотеки у прищепленні дитини любові до книги, навчанні учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.

Повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи – одна з основних функцій сучасної шкільної бібліотеки. Крім того, бібліотека не лише інформаційний центр, вона є культурним центром. Новий  зміст і характер навчання залежить від завдань, які ставить перед собою бібліотека, від форм  і методів її роботи.

В нашій бібліотеці можна:
  • взяти цікаву книгу
  • розповісти про книгу, яка сподобалась
  • взяти участь у конкурсах та заходах, які проводить бібліотека
  • підготувати доклад, повідомлення або презентацію
  • знайти в мере8жі Інтернет потрібну для навчання інформацію
  • почитати журнали та енциклопедії
  • просто зробити уроки
Багато цікавого та корисного ми відкриваємо для себе, опинившись у світі книги. І мені хочеться побажати вам йти поряд з книгами, перечитувати їх, замислюватися про себе, поступки інших, і тоді, я думаю, ваше життя буде кращим, багатшим, цікавішим. Чекаю на вас у шкільній бібліотеці!