Що робити при тепловому чи сонячному ударі?

Що робити при тепловому чи сонячному ударі?

Потрібно знати, що існує різниця між тепловим та сонячним ударами. Перший виникає в результаті загального перегрівання організму, другий – в наслідок дії прямих сонячних променів. Проте коли щось подібне трапляється, то для надання першої допомоги потерпілому, важливо лише те, що обидва різновиди удару проявляються абсолютно однаково і вимагають однотипних дій при наданні першої допомоги.

Багато хто вважає, що ризик отримати тепловий удар існує тільки влітку. Це не так. Для цього достатньо перебувати в погано провітрюваному приміщенні з підвищеною вологістю. Одяг, що заважає нормальному теплообміну, збільшує ризик отримання тепловиго удару.

Симптомами теплового чи сонячного удару є шум у вухах, “зірки” перед очима, нудота, сухість в роті, запаморочення, слабкість, холодний піт.

Перша допомога при тепловому чи сонячному ударі:

  1. Проведіть потерпілого в прохолодне місце. Попросіть нахилитися і низько опустити голову, тим самим забезпечивши притік крові до головного мозку.
  2. Розстебніть комір, ослабте пояс, ремінь. Тим самим буде покращено теплообмін.
  3. Побризкайте на обличчя чистою прохолодною водою.
  4. Піднесіть до носа потерпілого вату з нашатирним спиртом чи одеколоном.

Якщо потерпілий знепритомнів повторіть дії, які булу описані вище. Не допомогло? Дзвоніть в “Швидку”! А поки вона в дорозі, продовжуйте надавати допомогу. Будь-що потрібно повернути потерпілого до свідомості.

  1. Змочіть в холодній воді носову хустку, футболку і покладіть на лоб потерпілого і на місця, де видно судини: на бічну поверхню шиї, під пахвами. Можна закутати хворого в мокре простирадло.
  2. Щоб підсилити притік крові до серця і голови, підніміть вгору праву руку потерпілого, ліву ногу також потрібно припідняти при цьому туго обмотавши її від пальців до стегна. Через 10 хвилин зніміть пов’язку і повторіть процедуру, помінявши положення рук і ніг.
  3. Якщо почалася блювота, поверніть голову потерпілого набік, щоб блювотиння не потрапило в дихальні шляхи.
  4. Постарайтесь не панікуйте в подібних ситуаціях.

Як уникнути теплового чи сонячного удару?

Пам’ятаєте, що теплового чи сонячного удару можна легко уникнути. Для цього необхідно в сонячну погоду одягатися у вільний одяг світлих тонів і не нехтувати головним убором. При можливості, уникайте тривалого перебування під прямими сонячними променями. Більше часу проводьте в тіні. Споживайте більше рідини. Уникайте непотрібних навантажень