Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

Європа починається з тебе…

День Європи в Україні відзначають щорічно у третю суботу травня з 2003 року . Відзначення Дня Європи в нашій державі сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, які дотримуються в ЄС.

 19 травня на уроках  громадянської освіти Зінченко Тетяна Миколаївна з учнями  8-11 класів обговорили цікаву тему: « День Європи – свято миру і єдності». У ході бесіди учні мали можливість переглянути відеоролики «Європейський Союз», «Європа – це ідея», «Шлях України до Єропи», «Європа починається з тебе» та  зрозуміли , що  місце  українського народу — в Європейському Союзі. Наша мета — Україна в Об’єднаній Європі. У Європі — історичний шанс України розкрити свої можливості. Кожен крок до Європи — це нові можливості для мільйонів українців.

З метою сприяння подальшій активізації Євроінтеграційних процесів, популяризації загального європейського культурного надбання серед  молоді, учні  5-11 кл.  долучилися до  участі в  конкурсі плакатів «Я поділяю європейські цінності» .

фото-звіт

no images were found

 

Вишиванка – твій генетичний код

 

Одягнімо, друже, вишиванки —

Наш чарівний український стрій. Не для когось, не для забаганки, А для себе, вірний друже мій.

Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

18 травня в нашій школі пройшов Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції. Дрес-кодом дня була вишиванка. З самого ранку уся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.На загальношкільній лінійці учні  з піднесеним настроєм декламували вірші, співали народні пісні, чим величали Україну та українців.

В акції взяли участь не лише учнів, а й  учителі.

Проведення такого свята продемонструвало, що вихованці школи разом зі своїми учителями  відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

 

Поріс чорнобилем Чорнобиль — бідою нашою поріс

                            Чорнобильський вітер по душах мете

                            Чорнобильський пил на роки опадає.

                            Годинник життя безупинно іде,

                          …Лиш пам’ять усе пам’ятає.

 

У цей день  в Соколовобалківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, на уроках громадянської освіти для учнів 9-11 класів Зінченко Тетяна Миколаївна провела урок, присвячений 31 -й річниці Чорнобильської катастрофи «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс».

 В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, день, який забути чи викреслити із нашої пам’яті – неможливо.

Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам часу в народі вже давно дали назву – два кольори часу.

Кожного року наприкінці квітня ми згадуємо події того далеко 1986 року. Вшановуємо пам’ять героїв, які не задумуючись про власну безпеку і життя, кинулись у пащу смерті рятувати інших. Але згадуємо ті трагічні події ще й для того, щоб у майбутньому не допустити повторення схожої катастрофи.  

 Аварія на Чорнобильській атомній електростанції – це яскравий і дуже жорстокий приклад того, як людська недбалість спустошує цілі міста. Тому наше завдання, не лише як громадян нашої держави, а просто ЛЮДИНИ – жителя планети Земля , не допустити будь якої людської недбалості, яка б могла привести до подібних трагічних наслідків.

no images were found

 

 

 

«Небесна Сотня. Зима, що нас змінила»

А сотню вже зустріли небеса..  Летіли легко, хоч Майдан ридав.. І з кров”ю перемішана сльоза… А батько сина ще не відпускав..  Й заплакав Бог,побачивши загін —  Спереду — сотник, молодий, вродливий,

 І юний хлопчик в касці голубій ,  І вчитель літнійсивий-сивий..

Олександр Проць 24 лютого 2014 в 0:31

“Герої не вмирають” – перше, про що думає кожен, згадуючи Героїв Небесної Сотні.

День пам`яті Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого та вшанування подвигу учасників Революції гідності, увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Цей день став символом великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Вшанували подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, і у нашій школи.

Сьогодні для усіх день почався з виконання Державного Гімну України, а виховний захід, проведений вчителем історії Борсуком Віктоором Івановичем, пройшов під гаслом «Від Революції гідності до Країни гідності». 

«Їх  назвали «небесною сотнею» тому, що вони загинули  за правду, свободу,  незалежність  своєї держави  і  ціною жертовності  показали, що наш український дух  є незламним, а народ – нескореним. Ми змінилися самі і змінили країну. І нехай там,  на небі, вони усміхнуться разом з нами. Слава Україні — Героям слава, Слава Героям Майдану»,  – ці слова лейтмотивом  прозвучали на заході.  Тремтливе   мерехтіння  свічок,  блакитно-жовті  стрічки, образ Божої  Матері і, звичайно, пісня – « Пливе кача»  – це  головні  атрибути   сьогоднішньої   події.  Вони   назавжди   закарбуються  в  душах  юних   вихованців   нашої   школи.   А свічки віри, надії і любові до нашої  матері  України  горітимуть   вічно.

Поіменно згадали героїв, які  загинули на Майдані Незалежності. Пам’ять про загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Ніколи не зітруться у пам’яті події зими 2014 року, вони перевернули свідомість багатьох людей, показали, що українці – нація, гідна кращого майбутнього.

Даний захід проведено з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права та свободи людини, Європейське майбутнє України.

Дай, Боже, нам миру в країні, Де пишно калина цвіте, Дай сонця моїй Україні, Що гідно в майбутнє іде. Дай, Боже, в любові зростати Малим громадянам її, З добром в майбуття крокувати І жити в єдиній сім’ї.

О. Ходацька

Заступник директора з виховної роботи Маслак О.Т.

Фото-звіт

 

no images were found

Завантажити сценарій  виховного заходу ➡     

Його благословила доля славою святою

       Кожна нація має своїх титанів. Таким нескореним Прометеєм, непогасною зорею для нас був, є і завжди буде Тарас Шевченко, бо він поклав своє життя на олтар служіння народові. М.Добролюбов сказав про Великого Кобзаря так: «Він вийшов з народу, жив з народом і не тільки думкою, а й обставинами життя був з ним міцно і кровно зв’язаний».

      Минають століття, а пам’ять про Шевченка вічно жива.

Уже доброю традицією нашої школи стало святкування Шевченківських днів.

Навесні, коли тануть сніги,

І на рясті засяє веселка –

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуєм пам’ять Шевченка.

     Протягом цього тижня ми здійснювали пізнавальну подорож нелегкими життєвими стежками Т.Шевченка. У цьому нам допоміг живопис, музика, відеофільми, художнє слово та інші засоби мистецтва.

     Учні 2-11 класів активно включилися у проведення заходів (згідно плану).  Учні були нагороджені грамотами за участь у конкурсі малюнків «Світ Шевченкових творів очима дітей». Найкращі учасники: Зінченко Даріяь(3 клас), Стремицька Єлизавета (3 клас),  Богданова Яна (3 клас),Маслак Надія (7 клас), Ткачук Діана (6 клас), Ткачук Тетяна (6 клас),  Манько Поліна (6 клас),  Ткачук Віктор (8 клас), Примасюк Анастасія (9 клас), Свистун Віктор ( 9 клас), Асанов Андрій ( 9 клас)

     Учні 4-11 класів чудово читали поезії Т. Шевченка. Найкращі читці:

 Грек Валерій (11 клас), Феріма Єлизавета (11 клас), Маслак Надія (7 клас), Манько Поліна (6 клас), Куліщ Дмитро (10 клас), Зінченко Олександр (9 клас), Зейкан Ангеліна (9 клас),Ткачук Віктор (8 клас), Сотенко Марія (4 клас), Грек Валерія (4 клас), Сотенко Ірина (4 клас), Григоренко Юрій (7 клас), Ткачук Діана (6 клас), Ткачук Тетяна (6 клас), Єрмакова Вероніка (5 клас), Давиденко Артем (5 клас)

    Але найактивніше пройшов «Турнір ерудитів» між командами «Прометей!» – учні 9 класу, капітан команди Коваленко Валентин та команди «Бандуристи» – учні 10-11 класів, капітан Куліш Дмитро. Дружня зустріч закінчилася перемогою команди «Прометей», які набрали 27,5 бала. Але варто відзначити всіх учасників турніру. Особливо до душі присутнім припав конкурс на краще виконання уривка із драми Т.Шевченка «Назар Стодоля». Учасники: Косик Юрій(10 клас), Колодочка Крістіна(10 клас), Линник Єлизавета (8 клас), та уривок із поеми Т.Шевченка «Наймичка». Учасники: Зінченко Олександр(9 клас), Примасюк Анна(9 клас), Примасюк Анастасія(9 клас).

    Найбільш активним і масовим був конкурс знавців життя і творчості Т.Шевченка. (Фото команд)

   Учні не тільки виявили свої знання, але й виразили свою любов,  повагу і шану Великому Кобзарю.

   Найактивніших учасників Шевченківського  тижня було нагороджено  Грамотами.

Фото-звіт

no images were found