Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників

26 квітня спільно з працівниками Новосанжарського РС ГУ ДСНС України в Полтавській області та Новосанжарського БДЮТ проводився районний етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних. 

Участь брало дев’ять команд навчально-виховних закладів Новосанжарського району. Команда «Сполох» захищала честь Соколовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Дружини порушували актуальні питання забезпечення пожежної та техногенної безпеки, проявляли спритність та вміння при проходженні нелегких конкурсів, вражали творчими здібностями суддів.

У програмі фестивалю було 3 конкурси: «Домашнє завдання», «Безпечна прогулянка» (складався з 4 етапів) та «Плакат соціальної реклами».

У запеклій боротьбі за призові місця змагалися команди «Янголи фортуни» Новосанжарського НВК, команда «Сполох» Соколовобалківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, команда «101» Руденківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За підсумками «Янголи фортуни» виборола ІІІ місце, ІІ місце посіла команда «Сполох», І місце посіла команда «101».

Команди-переможці були нагороджені грамотами та отримали солодкі призи, що спонсорувало ГУ ДСНС.

Вітаємо команду «Сполох» і всіх її учасників! 

фото-звіт

 

no images were found

 

“Вертайся,рідна мово, у серце народу, у душу Вкраїни”

Таке  свято рідної мови проведено в 4 класі.

Українська мова – це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов’їна. Наша мова прекрасна, барвиста, наче дощова веселка .

«У кого рідна мова, в того й душа здорова» – каже народне прислів’я.

Мова – це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і Батьківщину.

Фото-звіт

no images were found

 

Тиждень рідної мови

І лиш народ тоді народ,

Коли у нього рідна мова

Саме під таким гаслом проходив тиждень рідної мови у школі. Планом передбачено цілий ряд заходів, які допоможуть учням поглибити знання про мову, викликати інтерес до її вивчення, навчитися комунікаційних навичок  спілкування та співжиття.

Старшокласники підготували та виступили з цікавими рефератами про розвиток рідної мови, її багатство. ( Косик Ю., 10 кл., Куліш Д., 10 кл., Киричок В., 10 кл., Сочка І., 10кл., Колодочка К., 10 кл., Солодовник Л., 10 кл., Золтан О., 10 кл., Грек В., 11 кл., Феріма Є.,11кл., Свистун Ю., 11 кл.

         Проведено Конкурс малюнків, де учні показали свої знання та вміння про українські звичаї, традиції та обряди. Особливо вдалими були малюнки про Світле Христове Воскресіння, де кошики з пасочками, крашанками, ковбасою так і манили –  Христос воскрес!  —Воістину воскрес!

З особливим натхненням і бажанням було проведено ФЛЕШ-МОБ на підтримку рідної державної української мови  «ГОВОРИ  УКРАЇНСЬКОЮ!»

Учні 9 – 11 класів відвідали Соколовобалківський ФАП, сільську  раду. магазин, де поспілкувалися з працівниками та відвідувачами про значення для кожного рідної мови, запропонували їм згадати й зацитувати вірші українською мовою. Учні також прочитали напамять вірші Т.Шевченка. Переконані, що такі зустрічі не тільки оживлять у памяті людей шкільні знання, а й додадуть гордості за свою рідну мову,  Україну.

Фото-звіт

no images were found

 

 

 

 

«ХАТА БЕЗ РУШНИКА, ЩО СІМ’Я БЕЗ ДІТЕЙ!

Дивлюся мовчки на рушник,

Що мати вишивала,

 І чую: гуси зняли крик, Зозуля закувала.

Знов чорнобривці зацвіли,

Запахла рута-м’ята.

Десь тихо бджоли загули,

 Всміхнулась люба мати.

І біль із серця раптом зник,

Так тепло-тепло стало.

Цілую мовчки той рушник,

 Що мати вишивала…       

  (І. Михайловська)

Щасливі ми, що народилися і живемо на Україні. Тут жили наші батьки,  діди і прадіди, тут корінь українського народу. Знати свій народ  – це знати мамину пісню, що сіє в душу дитини зернятка, котрі, зійшовши, виростають в добро, любов і ласку людини. Це знати батьківську хату, стежину, від якої веде у великий шлях життя. Це знати бабусину вишиванку і дідусеву казку … Україна – це милозвучна українська мова, вишитий рушник, задушевна лірична пісня і крилатий танець …

Український рушник…

На ньому вишита доля народу. На ньому переплелися і радість, і біль, і щастя, і горе. Рушник супроводжував людину все життя: від народження і до смерті.

3 березня в 3 класі була проведена відкрита виховна година «Хата без рушника, що сім’я без дітей». Метою заходу було залучати учнів до народних традицій та естетичного засвоєння національної художньої культури, прищеплювати любов до традиційного мистецтва нашої країни, виховувати український менталітет. Діти ознайомилися з оберегом української родини – рушником, із значенням його в побуті, традиціями і звичаями, пов’язаними з рушниками, їх різновидами, з тим, що з давніх-давен у чарівну силу рушника вірили, як у доброго чарівника, що збереже від усякого лиха. А сила рушника – у візерунках, вишитих на ньому.

Діти познайомилися з  історією вишитих рушників і українські побутові звичаї, у яких використовувались рушники.

 Всі отримали велику насолоду від проведеного заходу на душі, хоч на деяку мить, у цей неспокійний час для нашої країни, було спокійно і затишно.

Класний керівник Кудря Л.О.

Фото-звіт

no images were found