10 отруйних рослин у наших садах

Квіти прикрашають сади, парки, дачі та підвіконня квартир. Проте деякі з «миролюбних» на вигляд, а головне звичних для нас рослин можуть спричинити небезпечне отруєння. Нічого дивного у цьому немає, адже часто рослини містять природні отрути, можуть виділяти надто сильний аромат чи містити сік, здатний завдати опіків. Групою ризику є діти до шести років, котрі без догляду дорослих можуть скуштувати квітки отруйних  рослин, які яскравим виглядом привертають дитячу увагу.

 Гліцинія

 Квіти гліцинії утворюють пишні блакитні, рожеві та білі каскади на лозі, котра плететься парканами та деревами. Рослина, яку також називають декоративним горошком, є абсолютно токсичною і може спричинити нудоту, судоми та діарею, а для покращення стану недужого може знадобитись навіть крапельниця.

  Наперстянка

  Наперстянка – це рослина із напівпрозорими рожевими, бузковими й білими квітками, часто крапчастими всередині. Вона сягає метра заввишки. Латинська назва рослини Digitalis purpurea часто трапляється у назвах ліків для серця. Проте неконтрольоване вживання наперстянки може спричинити серцеві проблеми.

  Гортензія

  Гортензія – популярна садова рослина, що сягає до п’яти метрів заввишки. Цвіте рожевими, синіми або зеленкувато-білими квітками, що зібрані у великі китиці, які так і тягне скуштувати, немов солодку вату. Проте ці квіти викликають біль у шлунку, нудоту, свербіж, слабкість і потовиділення. У деяких випадках було зареєстровано кому, конвульсії та проблеми з циркуляцією крові. На щастя, від отруєння гортензією є антидоти і багато ліків для зняття симптомів.

Конвалія

  Ці ніжні рослинки, що милують наше око у травні, отруйні від кінчиків своїх тендітних білих квіточок-дзвоників до води, в яку ставили букет. Якщо в їжу потрапить незначна кількість рослини, це навряд чи завдасть шкоди, проте якщо з’їсти багато, виникнуть такі симптоми: нудота, біль у роті та шлунку, судоми, розлад травлення, нерівномірне серцебиття. Навіть вдихання чудового аромату цих квітів може викликати отруєння. Найкраще буде промити шлунок, випити активованого вугілля, а у разі проблем із серцем – серцеві краплі.

   Анзуріум

Темно-зелені листочки у формі серця, м’ясиста криваво-червона квітка із тичинкою, яка дуже нагадує штекер – ось він, анзуріум. Рослина має ще й іншу назву – «квітка фламінго». При отруєнні цією чудовою квіткою в роті виникає печія, набряки, опіки. Голос може стати скрипучим, постраждалому важко ковтати. Згодом симптоми минають, а швидко полегшити їх можуть холодні рідини, насіння льону і знеболювальне.

          Хризантема

Хризантема оспівана чи не всіма японськими поетами. В англомовних країнах ці оранжеві й жовті квіти дарують у маленьких горщиках на  День подяки та Геловін. Росте хризантема повільно, проте з часом може розростатись до великих кущів, яких стережуться дикі та свійські тварини. І знаєте чому? Квіти хризантеми для них токсичні. На людей отрута діє не так сильно, проте пилок може спричинити свербіж,  почервоніння і набряк шкіри.

    Олеандр 

Цей вічнозелений кущ – традиційна окраса парків і садів у Середземноморському

регіоні та США. Якщо у більшості рослин отруйні лише певні частини, то у випадку з олеандром кожна його часточка наповнена отрутою. Іноді навіть випадкове вдихання диму від палаючого олеандру може спричинити проблеми зі здоров’ям. Небезпечна навіть вода, у якій побували червоні, рожеві та білі пелюстки квіток олеандру. Симптоми отруєння – тахікардія, прискорене уповільнене серцебиття.

 Фікус 

  Фікус також відомий як плакуче фігове дерево чи дерево Бенджаміна. Існує понад 800 видів фікусових дерев, кущів та лози, багато з яких вирощують вдома у горщиках, а у теплих широтах – просто на подвір’ях, де деякі представники виду фікусових сягають 23 м. Незважаючи на різноманіття сортів, фікус почасти токсичний. Він здатен викликати алергійні реакції шкіри, свербіж і набряки.

    Родонедрон 

 9 Кущі родонедрону й азалії прикрашають своїм пишним цвітінням мало не кожен двір. Проте слід мати на увазі, що їхнє листя отруйне, так само як і нектар квіток. Якщо ж скоштувати ці вічнозелені рослини, це викличе печію у роті, підвищене слиновиділяння, нудоту, розлад травлення і пощипування шкіри. Ускладних випадках може бути головний і м’язовий біль, запаморочення, тахікардія. Лікарі в таких випадках зазвичай призначають препарати для нормалізації серцебиття і зняття неприємних симптомів.

Нарцис

 Ці яскраво-жовті та ясно-білі квіти, провісники весни, помірно токсичні, зокрема їхні цибулини. Деякі люди, особливо діти, плутають їх із цибулею. Вживання в їжу цибулин нарциса здатне викликати нудоту, судоми і розлад травлення. При тяжкому отруєнні лікар може призначити навіть крапельницю і постільний режим.