10 отруйних рослин у наших садах

Квіти прикрашають сади, парки, дачі та підвіконня квартир. Проте деякі з «миролюбних» на вигляд, а головне звичних для нас рослин можуть спричинити небезпечне отруєння. Нічого дивного у цьому немає, адже часто рослини містять природні отрути, можуть виділяти надто сильний аромат чи містити сік, здатний завдати опіків. Групою ризику є діти до шести років, котрі без догляду дорослих можуть скуштувати квітки отруйних  рослин, які яскравим виглядом привертають дитячу увагу.

 Гліцинія

1 Квіти гліцинії утворюють пишні блакитні, рожеві та білі каскади на лозі, котра плететься парканами та деревами. Рослина, яку також називають декоративним горошком, є абсолютно токсичною і може спричинити нудоту, судоми та діарею, а для покращення стану недужого може знадобитись навіть крапельниця.

  Наперстянка

  2Наперстянка – це рослина із напівпрозорими рожевими, бузковими й білими квітками, часто крапчастими всередині. Вона сягає метра заввишки. Латинська назва рослини Digitalis purpurea часто трапляється у назвах ліків для серця. Проте неконтрольоване вживання наперстянки може спричинити серцеві проблеми.

  Гортензія

  3Гортензія – популярна садова рослина, що сягає до п’яти метрів заввишки. Цвіте рожевими, синіми або зеленкувато-білими квітками, що зібрані у великі китиці, які так і тягне скуштувати, немов солодку вату. Проте ці квіти викликають біль у шлунку, нудоту, свербіж, слабкість і потовиділення. У деяких випадках було зареєстровано кому, конвульсії та проблеми з циркуляцією крові. На щастя, від отруєння гортензією є антидоти і багато ліків для зняття симптомів.

Конвалія

 4 Ці ніжні рослинки, що милують наше око у травні, отруйні від кінчиків своїх тендітних білих квіточок-дзвоників до води, в яку ставили букет. Якщо в їжу потрапить незначна кількість рослини, це навряд чи завдасть шкоди, проте якщо з’їсти багато, виникнуть такі симптоми: нудота, біль у роті та шлунку, судоми, розлад травлення, нерівномірне серцебиття. Навіть вдихання чудового аромату цих квітів може викликати отруєння. Найкраще буде промити шлунок, випити активованого вугілля, а у разі проблем із серцем – серцеві краплі.

   Анзуріум

5Темно-зелені листочки у формі серця, м’ясиста криваво-червона квітка із тичинкою, яка дуже нагадує штекер – ось він, анзуріум. Рослина має ще й іншу назву – «квітка фламінго». При отруєнні цією чудовою квіткою в роті виникає печія, набряки, опіки. Голос може стати скрипучим, постраждалому важко ковтати. Згодом симптоми минають, а швидко полегшити їх можуть холодні рідини, насіння льону і знеболювальне.

          Хризантема

6Хризантема оспівана чи не всіма японськими
поетами. В англомовних країнах ці оранжеві й
жовті квіти дарують у маленьких горщиках на  День подяки та Геловін. Росте хризантема повільно, проте з часом
може розростатись до великих кущів, яких
стережуться дикі та свійські тварини. І знаєте чому? Квіти хризантеми для них токсичні. На
людей отрута діє не так сильно, проте пилок може спричинити свербіж,  почервоніння і набряк шкіри.

    Олеандр 

7Цей вічнозелений кущ – традиційна окраса парків і садів у Середземноморському

регіоні та США. Якщо у більшості рослин отруйні лише певні частини, то у випадку з олеандром кожна його часточка наповнена отрутою. Іноді навіть випадкове вдихання диму від палаючого олеандру може спричинити проблеми зі здоров’ям. Небезпечна навіть вода, у якій побували червоні, рожеві та білі пелюстки квіток олеандру. Симптоми отруєння – тахікардія, прискорене уповільнене серцебиття.

 Фікус 

 8 Фікус також відомий як плакуче фігове дерево чи дерево Бенджаміна. Існує понад 800 видів фікусових дерев, кущів та лози, багато з яких вирощують вдома у горщиках, а у теплих широтах – просто на подвір’ях, де деякі представники виду фікусових сягають 23 м. Незважаючи на різноманіття сортів, фікус почасти токсичний. Він здатен викликати алергійні реакції шкіри, свербіж і набряки.

    Родонедрон 

 9 Кущі родонедрону й азалії прикрашають своїм пишним цвітінням мало не кожен двір. Проте слід мати на увазі, що їхнє листя отруйне, так само як і нектар квіток. Якщо ж скоштувати ці вічнозелені рослини, це викличе печію у роті, підвищене слиновиділяння, нудоту, розлад травлення і пощипування шкіри. Ускладних випадках може бути головний і м’язовий біль, запаморочення, тахікардія. Лікарі в таких випадках зазвичай призначають препарати для нормалізації серцебиття і зняття неприємних симптомів.

Нарцис

 10Ці яскраво-жовті та ясно-білі квіти, провісники весни, помірно токсичні, зокрема їхні цибулини. Деякі люди, особливо діти, плутають їх із цибулею. Вживання в їжу цибулин нарциса здатне викликати нудоту, судоми і розлад травлення. При тяжкому отруєнні лікар може призначити навіть крапельницю і постільний режим.